Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda

HAKKIMIZDA

1987 yılında kurulan ELTA, güç elektroniği alanında faaliyet göstermektedir. Firmanın kuruluş amacı endüstri kenti olan Kocaeli bölgesinde faaliyet gösteren endüstri tesislerine güç elektroniği ve otomasyon malzemeleri temin etmekti. Ancak şirket kurucularının edinmiş oldukları tecrübeler sayesinde tüm Türkiye de DC motor sürücüleri, akü şarj üniteleri, AC/DC güç kaynakları gerilim kıyıcı üniteleri ve transformatör imalatına yönelmiştir. Bunun yanı sıra her çeşit Güç Yarı İletkenleri, Pasif Komponentler, Elektromekanik Komponentler, vb. elektronik malzeme satışını yürütmüştür. 2000 yılından bu yana ise Kesintisiz Güç Kaynağı sektöründe Türkiye nin en büyük firması İnform Elektronik in Ana bayisi konumundadır.

Günümüzde ise halen İNFORM’un ana bayaliğini üstlenen firmamız, İNFORM un Türkiye de üretimini yapmış olduğu Kesintisiz Güç Kaynakları ( UPS ), Voltaj Regülatörleri, Kuru Tip Bakımsız Aküler, Statik Transfer Switchleri, Aktif Harmonik Filtreler, Frekans Konvertörleri, Solar Enerji Çözümleri vb. ürün gruplarının yetkili satış ve teknik servis hizmetini vermektedir. Bununla birlikte gelişen elektronik teknolojisinin yakın takipçisi olarak Güç Yarı İletkenleri, Pasif Komponentler, Elektromekanik Komponentler, Bataryalar, Güç Kaynakları, Adaptörler, Elektronik Baskı Devreleri, Micro İşlemciler(ICs), Konnektör & Kablolar vb. elektronik malzemelerin satışının yapmaktadır.

ELTA olarak yıllardan beri kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetini kendine prensip edinmiş olan şirketimiz, yılların vermiş olduğu tecrübe ile elde etmiş olduğu dürüst ve güvenilir prestij sayesinde sektörde önde gelen firmalar arasında yerini almaktadır.