Our Gallery

Our Contacts

27 Division St, New York, NY 10002, USA

iRecco@mail.com energy.IRecco@mail.com

+1 (800) 123 456 789
+1 (800) 321 456 746

Hibrit Solar On-Grid sistemlerde EPS BOX nedir ?

EPS box ne olduğunu anlamak için ilk önce Hibrit On-Grid (şebekeye bağlı) inverteri anlamamız gerekir.

Hibrit On-Grid (şebekeye bağlı) inverteri :
Hibrit On-Grid inverterler, güneş panellerinizin ürettiği elektriği kullanırken aynı zamanda şebekeye bağlı olmanızı sağlar. Yani, güneş panelleriniz güneş ışığından elektrik ürettiğinde, evinizdeki elektrik ihtiyacınızı karşılamak için kullanabilirsiniz. Ancak, fazla enerji üretirseniz veya güneş ışığı yetersiz olduğunda, bu invertörler fazla elektriği şebekeye geri verir. Bu sayede, elektrik faturasından tasarruf edebilir ve çevre dostu enerji kullanabilirsiniz. Ayrıca, şebeke elektriği kesildiğinde bile EPS modu kullanarak güneş panellerinizden, bataryalardan veya jeneratörden elektrik alabilirsiniz, böylece kesintisiz elektrik sağlanır.

 

Hibrit inverter

 

EPS (Acil Güç Kaynağı) Modu Nedir?

EPS veya Acil Güç Kaynağı modu, elektrik kesintisi yaşandığında şebekeye bağlı inverterlerin şebekeye güç geri basmaması için devreden çıkar.  Hibrit inverterlerin batarya depolama sistemleri aracılığıyla hatlarını ayrılan OFF-GRID (şebekeden bağımsız) yükleri beslemeye başlar.
yani başka değimle Bu mod, güneş enerjisi sisteminin bağımsız bir şekilde çalışmasını sağlar, böylece elektrik kesintisi sırasında belirli yüklerin (acil aydınlatma, buzdolabı, bilgisayarlar, kombi vs.) çalışmasını sağlar.

Demek ki Ayırdığımız Off-Grid yükleri (acil aydınlatma, buzdolabı, bilgisayarlar, kombi vs.)  şebeke varken çalışmayacaktır !!!

Evin bütün yüklerini elektrik kesintisi sırasında çalışmasını istiyorsak EPS BOX kullanabiliriz.

Solax X3-EPS BOX - SolaX - A Napelem Webáruház

EPS Kutusu:

EPS kutusu, bahsettiğimiz bu ayrımı yapmadan da bu sorunu çözmek için kullanılabilir. EPS kutusu, bağımsız OFF-GRID yüklerini şebeke elektriğinden ayrı bir hat paralel olarak bağlar. Bu, elektrik kesintisi sırasında bu yüklerin beslenmeye devam etmesini sağlar.

SolaX güç: enerji depolama invertör üreticisi

Sonuç olarak, EPS (Acil Güç Kaynağı) modu, hibrit inverterlerin elektrik kesintileri sırasında kritik yükleri beslemek için kullanılan önemli bir özelliktir. EPS modunu kullanarak, acil durumlar için enerji kesintilerine karşı daha hazır ve güvende olabilirsiniz.

EPS BOX başvurusu için iletişime geçtiğiniz… 

Ürünlerimizi incelemek için ELTA SHOP ziyaret ediniz..


 

Yazar : 

Ahmet Barudi
Enerji Sistemleri Mühendisi.
mail: ahmet.barudi@eltaelektronik.com
tel: +90 536 359 48 37

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size yardım edebilir miyiz?